ludzie, biiuro

System cms to inaczej system zarządzania treścią. Głównymi zaletami jakie posiadają strony cms jest kontrola strony bez potrzeby ingerencji w pliki na koncie ftp. Pierwszą dużą zaletą jest możliwość zarządzania treścią z panelu administratora naszego serwisu dzięki której możemy dodawać, edytować i usuwać artykuły a wszystko możemy wykonać kilkoma kliknięciami myszy.

Drugą dużą zaletą jaką posiada system cms (aktualizacja i zarządzanie na stronie www) jest możliwość rejestracji użytkowników, w wielu przypadkach zalogowani użytkownicy mogą dodawać artykuły do naszego serwisu. Kolejną zaletą szczególnie tych najpopularniejszych systemów jest ilość dodatków jakie istnieją i możemy pobrać w celu udoskonalenia naszego serwisu. Jednym

z ważniejszych dodatków systemu cms jest forum

występujące w postaci modułu dzięki któremu użytkownicy mogą wykorzystywać raz utworzone konto do prowadzenia dyskusji, ponadto do komunikacji istnieją jeszcze różnego rodzaju shoutboxy i czaty. Z bardziej zaawansowanych modułów cms komercyjnych jakie możemy dodać na strony cms jest sklep internetowy. Istnieją także dodatki takie jak portale społecznościowe ale za nie niestety zazwyczaj musimy już zapłacić. System cms ma jeszcze dość znaczną zaletę widoczną przy instalacji szablonów gdzie zmiana wyglądu całej strony może zająć nam jakieś pięć minut. 

 

Artykuł na ten temat również na: http://www.idento-cms.eu

 

Artykuły powiązane